Iskolánk Tóth Lászlóról kapta a nevét.
Az iskolában  évfolyamonként egy osztályban emelt szinten folyik a testnevelés tantárgy oktatása heti öt órában. Itt elsősorban a fiú labdarúgást és a leány kosárlabdát oktatjuk kiemelten. A fenti sportágakon kívül tanulóink megismerkedhetnek az atlétika, a szertorna, és a  röplabda ismeretanyagával, de  választhatják a zenés tornát és a cselgáncsot is. A személyi és a  tárgyi feltételek kiválóak 5 testnevelő tanár és egy cselgáncsedző vezetésével jól felszerelt sportcsarnokban, edzőteremben és világítással rendelkező műfüves sportpályán sportolhatnak tanulóink.

A képességorientált, hatékonyságnövelő olvasás-, írástanítás program 1991 óta az iskola tanítói által kidolgozott program., e szerint folyik az írás és olvasás tanítás. Az anyanyelv-pedagógiai módszer nyugodt iskolakezdést biztosít az óvodából kikerülő gyerekeknek. Nagy hangsúlyt fektet a tanulási képességek fejlesztésére, ezzel megkönnyíti az olvasás, írás elsajátítását. A képességfejlesztés az iskolakezdés első nyolc hetében intenzíven történik, de a teljes alapozó szakaszt, az első két tanévet átszövi. A tanítási program megvalósítását, az iskola tanítói által kifejlesztett UGRÓISKOLA tankönyvcsalád,valamint fejlesztő játékok, a tantermek szokásostól eltérő eszközei ( nagy falitükör, szőnyeg...)  segíti.

A mozgásos-érzékszervi típusú, idegrendszer-fejlesztő mozgásterápia igen erősen fejleszti az anyanyelvi, az olvasás technikai, a számolási készségeket. Elősegíti a gyermeki idegrendsz6er érési folyamatait. Eredményessé teszi az új ismeretek elsajátítását. Kudarc helyett sikerélményhez juttatja a kisgyermeket a tanulás folyamatában. A foglakozások jól felszerelt, nyugodt légkörű terápia szobában, terapeuta vezetésével történik.

Iskolánkban a " Jövőnkért" Alapfokú Művészetoktatási Intézménnyel együttműködve hét éve folyik alapfokú művészetoktatás. A tanulók a következő tanszakokat választhatják: grafika, kerámia, kreatív gyermektánc, drámajáték.
 Célunk a kreatív személyiségfejlesztés. A művészeti iskola kiváló lehetőség a gyermekek szabadidejének hasznos eltöltésére, képességeik sokoldalú fejlesztésére, kiállítások, bemutatók sikerének, örömének átéléséhez.