Erdei iskola

Erdei Iskola

2009. szeptember 21-25. között a 7. évfolyam tanulói – az iskolánkban immár szokásosnak mondható – erdei iskolai programban vettek részt.
A gyerekek a gyönyörű környezetben lévő tőserdei Kontyvirág Erdei Iskolában laktak a Kiskunsági Nemzeti Park területén.
Sok izgalmas, érdekes programban volt részük. Például kipróbálhatták a kosárfonást, 8 km-es gyalogtúrán mérhették le kitartásukat, biológiai vízminőség-vizsgálatot végeztek, megismerkedtek az ártér növényeivel, állataival és az ott folyó gazdálkodással, kipróbálhatták, hogyan tudnak az erdőben térkép és leírás alapján tájékozódni, sőt a tiszaalpári skanzenben az Árpád-kori emberek életviszonyaiba is bepillantást nyertek, és lepényt is sütöttek. Különleges programként az éjszakai égbolt csillagaival ismerkedtek, és csillagászati távcső segítségével a Hold felszínét is láthatták.

További képek a BELOVA FotóAlbumban >>

Erdei iskola I. >>

Erdei iskola II. >>

Erdei iskola III. >>

Az öt nap arra is jó volt, hogy új barátságok születtek, rég ismert társak új, olykor meglepő tulajdonságaira derült fény, és mindenki számára világossá vált, hogy ennyi idő után az otthoniak is nagyon tudnak hiányozni!