A Hírös Lovardában jártunk

BESZÁMOLÓ

Iskolánk tanulói között sok a tanulási és magatartási zavarral küszködő gyerek. Közülük választottuk ki azokat, akikkel a Hírös Lovardába mentünk.
Rövid utazás után megérkeztünk a helyszínre, ahol már vártak bennünket. Rövid tájékoztató után két részre bontották a csoportot.
Először vezetőink a lovarda területén vezettek végig, és bemutatták a lovak tartásának szépségeit, nehézségeit, bemutatták a területet és azok funkcióit. Valamennyien kipróbálták a „lófuttatót”, és a bátrabbak megsimogatták az állatokat. Kipróbálták a „próbalovat” is, ahol a helyes testtartás alapjait mutatták meg nekik.

Azután az egyik csoport a környéket járta be lovas kocsival. Addig a másik csoport a „Pusztalimpia” elnevezésű tevékenységet űzte. A játék segítői pónilovak voltak. Rajtuk gyakorolták a fel- és leszállást, az egyensúlyozást. Az alsósok élvezték a játékos tanulást.
Később cserélt a két csoport. A kicsik élvezték a kocsikázást, a nagyok pedig megtekinthették a ló hátáról társaikat. Futószáron gyakorolták a helyes testtartást és a lassú haladást. Nekik is belefért egy kis játék, a patkódobálást próbálták ki.
Valamennyi tanuló számára nagy élményt jelentett az igényesen kialakított környezetben eltöltött idő.