Sporttábor - Tőserdő - Cserkeszőlő

A TÁMOP 3.1.4/C pályázat keretében megvalósuló programok a
Tóth László Általános Iskolában
  1. Sporttábor 2015. augusztus 3-7. között

Iskolánk tanulói közül 40 gyereket választottunk ki 2. osztálytól 8. osztályig. A kiválasztásnál a tanulók közösségi munkáját, tanulmányi- és versenyeredményeit vettük figyelembe.
Programjaink összeállításánál figyelembe vettük, hogy minden korosztály számára élményekben gazdag, helyszínekben, tartalomban egyaránt színes és változatos legyen ez a hét.
Nagyon örültünk, hogy elképzeléseink megvalósításához még az időjárás is hozzájárult, hiszen igazi nyári napok voltak egész héten.
A helyszínek megközelítése a Róna Tours segítségével történt, akik légkondicionált, kényelmes buszokat bocsájtottak a rendelkezésünkre. A programok minden nap 16,00 óráig tartottak. Az 1. nap augusztus 3-án Tőserdőbe látogattunk, ahol egy kis rövid vízparti séta után a tisztáson sorversenyt rendeztünk csapatok felállításával. A feladatok között a béka-ugrálás; párban, összekötött lábbal haladás; bekötött szemmel történő akadályok leküzdése; színes kis kalapok fejen történő szállítása, egyensúlyozás szerepelt.

Ebéd után aztán végigvettük a délelőtt eseményeit. A tanulók pár mondatban, rajzos illusztrációval élménynaplót kezdtek el vezetni, melyben minden napról leírták, lerajzolták élményeiket, véleményeiket, érzéseiket. Nagyon-nagy volt a sikere a 2. nap programjának, amikor a Cserkeszőlői Élményfürdőbe látogattunk. A nevében is benne van, hogy nemcsak fürdőben, hanem a csúszdák miatt többletélményt is adó helyszínen voltunk.

Élvezetes volt az a medence, amelybe a magasból nagy vödörből meghatározott időközönként víz zúdult a fürdőzőkre. Hatalmas sikítások kisérték a hullámmedencét is, szinte ki sem jöttek a gyerekek a vízből. Persze a hazaúton már volt egy kis jajgatás, hiszen a nap – a krémek használata ellenére is – szépen megfogta a gyerekeket.